Bir Unbiased Görünüm karpuzun faydaları ve zararlarıKilogram ayırmak, zinde hissetmek, tartılı hormon yapısına ehil yetişmek yürekin karaciğerimizin sağlamlığı çok dobra olmalıdır! Karpuzun faydalı evetğu organlardan biri bile karaciğerdir. Karaciğerimizin biröte çalışmalevi vardır ve bu fiillevlerin çoğunu da kimyasal etkileşimler sonucu alegori getirir.

Yüzdelik 92’si sudan oluşan karpuz bu sayede vücudunuzun sutaş dengesini korurken tok hissetmenize bile yardımcı evet. Aynı zamanda yüksek lif orantıı ile çok bir tomar ısın almadan tok kalmanızı muhkemış olabilir.

Bu da hem hazım hem bile zayialtım sistemlerimizin bir harika çkızılışmasını katkısızlıyor. Karpuz yediğinizde hem kendinizi tok hissederek daha azca yiyecek eğilimi gösterebilir hem de midenizin erinç etmesini katkısızlayabilirsiniz.

Karpuzun aşina bir ziyanı veya cenah etkisi yoktur. Ancak aşırı tüketilmesi üzere durumlarda bir takım etkisinde bırakır oluşturabilir. Ayrıca böbrek hastalarının karpuz tüketmeden önce doktorlarına danışması referans edilmektedir.

Yaz aylarının en serinletici ve ferahlatıcı meyvesi olan karpuz, sağlığa faydası olan meyvelerin başlangıcında bucak düzenır. %90 rasyoında ab barındırması ve içinde bulunan vitamin ve mineraller sebebiyle kanserden, kalp sağlığına kadar bir çok hastalığa şifa olmaktadır. Peki karpuzun faydaları nelerdir? Karpuz hangi hastalıklara yavuz hasılat?

Ses sedaİ PAYLAŞ Feysbuk'da Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş Cildi körpeleştiriyor Tagaddi ve Rejim Uzmanı İdayanıklı Ertan karpuzda bulunan A ve C vitaminlerinin cilt sağlığı derunin önemli bulunduğunu belirterek şu bilgileri veriyor: “C vitamini kollajen üretimini artırarak cildin henüz genç görünmesine katkıda bulunurken, cilt yüzeyini yumuşatıp daha canlı görünmesini esenlıyor, kırışık oluşumunu engelliyor.

Likopen: ürün ve sebzelere kırmızı rengini veren likopen karpuz da domatesden daha çok bulunuyor. Karpuzdan sonra domates, guava, papaya, kırmızı greyfurt, tatlı kırmızı biber, kuşkonmaz ve kırmızı lahana da kâin likopen prostat kanseri riskini azalttığı da biliniyor.

Bu vitaminlerin ve dahişimlerin sağ esen ilişkin olan yanına bakarsak öncelikle bu ferahlatıcı etkisi olan meyvenin zarfında mefret oranda belde vadi likopen, yemiş ve sebzelerde esenlıklı tepkimeleri tetiklemek ve ağababağa iletmek ciğerin adam vücudu ile tepkimeye giren saf bir dahişiktir.

Özellikle prostat kanseri ve duygu rahatsızlıklarıyla savaştığı malum likopen, karpuzda domatesten %40 elan ziyade mevzi kızılır.

Kas vecaları: Karpuz ve karpuz suyu kas dertlarını azaltmak ve sporcularda egzersiz sonrası toparlanma süresini tesri etmek kucakin kullanılabilir. Fasılaştırmacılar karpuzun bu özelliğinin içerdiği bir amino asit olan Daha fazla bilgi L-sitrulinden kaynaklandığını müterakki sürmektedir.

Karpuzun faydaları arasında kâin bir diğer şey bile bakış katkısızlığına katkısıdır. Karpuz hane dokularının dejenerasyonunu önlemede gösteriş oynayan likopen adı maruz bitki daşiği muhtevaerir.

Soy tabncını da düzenlemede yararlıdır. Aynı zamanda karpuz tüketen zevat iskelet ve kemik strüktürsına mevla olurlar. Kapuz potasyum ve kalsiyum ihtiyacını da karşılıyor.

Crohn veya ülseratif kolit kadar bir bağırsak hastalığınız var ise çekinmeden karpuzun faydaları ve zararları yiyebileceğiniz yiyeceklerin lisetesi epeyice kısalabilir. Crohn yahut ülseratif kolit kabil irritable barsak sendromunuz var ise birlikte “Peki” kefaret listenize karpuz koyabilirsiniz.

Vücudu kanserden esirgeyici en önemli maddeler başında A ve E vitamini gelmektedir. Karpuz içerisinde bulunan laykopen maddesinin ise kansere karşı A vitaminden 2 bitirme E vitaminden ise 10 kesilme elan fazladır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *